Daumun sel felaketi üzüntüsü

Daumun sel felaketi üzüntüsü
Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Marmara'daki sel felaketinde yaşananların çok acı olduğunu ifade etti.Abone ol

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Marmara'daki sel felaketinde yaşananların çok acı olduğunu ifade ederek, ''Felaketlerden sonra yardımlaşma çok önemlidir. Belediyeler ve siyasetçiler bu tip durumlarda her zaman hazır omalılar. Artık bundan sonra söz uzmanlarda'' dedi.

Fenerbahçe'nin, Bursa yolculuğunda Pendik'ten Yalova'ya gittiği feribotta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Alman teknik adamın ifadeleri kulübün internet sitesinde de yayınlandı.

Daum, sel felaketi konusunda, ''Maalesef doğayı kontrol edemiyoruz. Sel nedeniyle yaşananlar çok acı. Yakın zamanda Almanya da aynı şeyleri yaşadı. Umarım teknoloji daha çok ilerler ve bizi daha erken uyarırlar. Felaketlerden sonra yardımlaşma çok önemlidir. Belediyeler ve siyasetçiler bu tip durumlarda her zaman hazır olmalılar. Artık bundan sonra söz uzmanlarda'' diye k north california seo onuştu.

''UMUDUMUZ SÜRÜYOR''

19. Dünya Şampiyonası elemelerinde Bosna-Hersek ile deplasmanda berabere kalarak gruptaki şansını zora sokan (A) Milli Futbol Takımı için umudun sürdüğünü belirten Daum, millilerin maçın ikinci yarısında iyi oynadığını, ancak şansın yanlarında olmadığını bildirdi.

Teknik direktör Fatih Terim'in de elinden geleni yaptığını belirten Daum, şöyle konuştu:

''Özellikle ikinci yarıda milli takım iyi oynadı. Ancak kimi maçlarda istediğiniz kadar iyi oynayın, size gerekli olan şanstır. Tüm yaşananlara karşın daha 2 maç var. Umudumuz sürüyor. Türk Milli Takımı'nın son 2 maçı da mutlaka alması gerekiyor ki sonra Bosna-Hersek puan yitirdiğinde biz neden maçlarımızı kazanamadık demesinler. Televizyondaki maç yayını ve görüntü çok karanlıktı. Bu kadar kritik ve önemli maça bu kadar kötü bir yayın olması beni şaşırttı. Yayın kalitesi bozuktu. Çok pozisyon yakaladık. Gökhan'ın kafası veya Arda'nın direkten dönen topu biraz daha sağa doğru gitseydi, durum farklı olacaktı. Fatih Hoca, elinden geleni yaptı, daha fazla şey yapamazdı.''

[PAGE]


Yabancı futbolcu kontenjanının kadro seçiminde sorun yarattığını belirten Daum, ''Tabii ki sahada 6 yabancı olacak. Her maç yedek kalacak oyuncu aynı oyuncu olamaz. Bu söylediklerim yerliler için de geçerli. Hatta Semih ve Mehmet Topuz için de'' dedi.

(A) Milli Futbol Takımı'nda görev yapan oyuncuların üzüntüyle geri döndüklerini ifade eden Daum, şöyle devam etti:

''Galibiyetle dönselerdi Bursaspor maçına daha farklı bir atmosferle çıkarlardı. Milli maçlar arası dinlenme anlamında çok pozitif geçti. Bütün yabancı oyuncularımı birarada oynatamıyorum. Elime listeyi alıp, kimin oynayacağına çok rahat karar verebilirim. Bu işin kolay yönü. O yüzden futbolcularımla bu konuyu açıkça konuşmak zorundayım. Onlar da niçin yedek kaldıklarını bilmeli. Onlar da bu tercihi yaparken benim ne denli zorlandığımı anlamalı. Tabii ki sahada 6 yabancı olacak. Her maç yedek kalacak oyuncu aynı oyuncu olamaz. Bu söylediklerim yerliler için de geçerli. Hatta Semih ve Mehmet Topuz için de. Mehmet Topuz'dan memnunum. Onun potansiyeli var. Ancak Topuz ile ilgili beklenti çok yüksek. Bu yüzden sakince hazır duruma getirmeliyiz. Ancak Özer'de durum farklı. Özer'in biraz daha zamana ihtiyacı var. Özer, yetenekli ama onu daha üst düzeylere getirmeliyiz.''

Fatih Terim'in Bosna-Hersek maçında hakem tarafından tribüne gönderilmesiyle ilgili olarak da Daum, ''Ortadaki görüntü Fatih hocanın ne kadar çok bu galibiyeti istediğini, herşeyi göze aldığını ve takımıyla birlikte olduğunu gösterir. Futbol duygusal bir spordur. Ben de Terim gibi agresif bir yapıya sahibim. Kimi zaman saha içinde ben de diplomatik olmak isterim ancak, zaman zaman ben de oluşan koşullarla kendimden geçiyorum'' diye konuştu.

Yardımcısı Ayhan Tumani ile feribotun kaptan köşküne çıkan Daum, kaptan Gürcan Soytürk ile Fenerbahçe Kulübü'nün resmi yayın organlarına poz verdi.Kategori : SPOR