9 aylık hamileydi sevkte öldü

9 aylık hamileydi sevkte öldü
Yatağan'da 9 aylık hamile kadın ve bebeği, başka bir hastaneye sevk edilirken hayatını kaybetti. Abone ol

Yatağan Devlet Hastanesi'ne doğum için getirilen 9 aylık hamile kadın ve bebeği, başka bir hastaneye sevk edilirken hayatını kaybetti. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinden doğum sancıları tuttuğu için Yatağan ilçesindeki devlet hastanesine getirilen ve 9 aylık hamile olduğu öğrenilen 23 yaşındaki Özlem Mazak, doğum servisine yatırıldı.

Doğumuna bir gün kaldığı belirtilen Mazak, connecticut seo “beyin kanaması” teşhisiyle Muğla Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Buradaki müdahalenin ardından, özel bir hastaneye nakledilmek istenen Mazak ve karnındaki bebeği, ambulansta hayatını kaybetti.

Cenazesi Yatağan Devlet Hastanesi'ne getirilen Mazak'ın ölümüyle ilgili Yatağan Cumhuriyet Savcılığı'nın soruşturma başlattığı bildirildi.

“İHMAL ARAŞTIRILSIN”

Eşinin herhangi bir sağlık problemi bulunmadığını iddia eden Ali Mazak, yeni evli olduklarını belirterek, “İlk bebeğimiz olacağı için eşim ve ben çok heyecanlıydık. Eşimin herhangi bir sağlık sorunu yoktu. Savcılardan, Vali'mizden ve Sağlık Bakanı'mızdan isteğim, eşim ve bebeğimizin ölümünde bir ihmal varsa bunun soruşturulması” dedi.

Hayatını kaybeden Özlem Mazak'ın babası İsmet Güngör ise kızının ve torununun ölümüne neden olanların yargı önünde hesap vermesi gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

“Bu olayın sorumluları bulununcaya kadar mücadele edeceğim. Olayın sorumlularının bulunması için, bu gibi konularda duyarlı olduğunu öğrendiğim Sağlık Bakanı'mızdan yardım istiyorum. Yaklaşık 4 kilo olduğu öğrenilen bebeğin doğumu için neden sezaryen yöntemine başvurulmamış? Bunun araştırılması lazım.” Ölen kadının yakınları hastane önünde fenalık geçirdi.

MUĞLA VALİSİ

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, AA muhabirine olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Sağlık Müdürlüğü ve Cumhuriyet Savcılığı'nca inceleme başlatıldığına dikkati çekerek, “Olayda bir ihmal varsa, gereği yapılır. Ölen vatandaşımızın yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Olayın araştırılması konusunda hiçbir tereddütleri olmasın” diye konuştu.Kategori : GÜNCEL