Nazi subayının sakladığı gerçek

  • Ana Sayfa
  • Nazi subayının sakladığı gerçek
Nazi subayının sakladığı gerçek
Hitler'in ölümüyle ilgili çok şey söylendi ama kimse konuşmadı.. İntiharın tanığı daha fazla dayanamadı ve konuştu.Abone olHitler'e patronum diyen ve son anlarına tanıklık eden SS subayı Misch eşinin Yahudi olduğunu herkesten hattta kendi kızından bile gizlemiş..

II. Dünya Savaşı'nın son günlerinde müttefik orduları Berlin'in kapılarını zorlarken Nazi lideri Adolf Hitler sığınağında intihar etmişti. O gün sığınakta yaşananlara tanık olanlardan geriye sadece bir kişi kaldı.

Beş yıl Hitler'in yakın çevresinde olan SS Subayı Rochus M hair transplant turkey price best isch, yıllarca gördüklerinden bahsetmedi. Ancak şimdi hâlâ 'patron' dediği Hitler'e dair anılarından açıkça bahsediyor.

Misch'in kızıysa, babasının geçmişinden dolayı pişmanlık duymamasına kızgın.

Hitler'le 5 yıl

5 yıl boyunca Adolf Hitler'in yakın çevresindeydi. SS subayı Misch, Hitler'in koruması postası ve santral operatörüydü. Şu an 92 yaşında olan Misch hala Berlin'de patron diye andığı Hitler'in hatıralarıyla yaşıyor.

"Hitler'le ilk tanışmam biraz garipti. Başyaveri bana büyükannemle çocukluğumla ilgili sorular sordu. Sonra ayağa kalkıp kapıya doğru yürüdü. Sadık bir asker olarak kapıyı açmak için atıldım. Hitler karşımdaydı, kapının tam arkasında duruyordu. Bunu hiçbir zaman unutmayacağım."

Müttefik orduların Berlin'e doğru ilerlemesiyle Almanya yenilginin eşiğine gelirken Hitler Berlin'deki sığınağına çekildi. Misch burada da santral operatörüydü.

Hitler'in ölüm anı

Misch, Hitler'in düşüşünün hayatta kalan son tanığı oldu.

"Birden birisi oldu diye bağırdı, bir silah sesi duymuşlar, ben duymadım. Hitler'in odasının kapısı açıldığında başı masaya düşmüştü. Eva Braun başı ona dönük halde kanepede yatıyordu. Dizlerini göğsüne çekmişti. Beyaz fırfırlı koyu mavi bir elbise vardı üzerinde. Hitler'in cesedini çarşafa sarmalarını izledim. Önümden geçirirlerken bacakları sarkıyordu. Birisi bana çabuk yukarı çık patronu yakıyorlar diye bağırdı. gitmemeye karar verdim. Son tanıklardan biri olacağım için gestaponun beni öldüreceğinden korktum."

Peki Misch, Hitler'in yanında geçirdiği 5 yıl boyunca Nazi liderinin işlediği korkunç suçları biliyor muydu?

[PAGE]

Kategori : DÜNYA