Kenan Evrene beddua ettiler

Kenan Evrene beddua ettiler
12 Eylül darbesinin 29. yıldönümünde bir grup ÖDP’li, Evren'in tedavi gördüğü GATA önünde protesto eylemi yaptı.Abone ol

GATA girişinde açıklama yapmak isteyen ÖDP Ankara İl Başkanlığı üyesi bir grup, güvenlik güçlerinin izin vermemesi üzerine yolun karşısındaki taksi durağının önünde toplandı.

Üzerlerine 1980 döneminde idam edilen 17 kişinin isminin ve fotoğrafının bu sağlık sektörü seo lunduğu ''idam önlükleri'' giyen gruptakiler, ''Darbeciler yargılansın'', ''Darbeciler hesap verecek'' sloganlar attı.

'GEÇMİŞ OLSUN' DEMEYE GELMEDİK
Daha sonra ÖDP Ankara İl Başkanı Cevat Özdemir, grup adına yaptığı basın açıklamasında, 12 Eylül'ün ''bir ülkenin geleceğinin çalınışının 29. yıl dönümü'' olduğunu ifade ederek, ''Buraya (geçmiş olsun) demeye gelmedik, hiçbir şeyin geçmişte kalıp gitmeyeceğini, geçmişte yapılan işkenceleri, katliamları, zulümleri hatırlatmak için geldik'' dedi.

'ANALARIN, GENÇLERİN BEDDUALARI ONUNLA'
Kenan Evren'in 14 Eylül Pazartesi günü taburcu edileceğini öğrendiklerini belirten Özdemir, şöyle devam etti:

''Evren, ajanslara yaptığı açıklamada, 'iyileşmemde halkın dualarının çok büyük payı var, vatandaşlarımıza şükran borçluyum' diyor. Evren bilmelidir ki onunla olan halkın duaları değil, evlatlarını kaybetmiş anaların, gelecekleri karanlığa sürüklenen gençlerin beddualarıdır. Kenan Evren, kendini 'halkın ona minnettar olduğu' yalanlarıyla avutmamalıdır. Söylediklerinin yalandan ibaret olduğunu kendisi de iyi bilmektedir. Kenan Evren duysun ki geçmişten kaçamaz.''Kategori : GÜNCEL