Temizlikçi kadının cinayet planı

  • Ana Sayfa
  • Temizlikçi kadının cinayet planı
Temizlikçi kadının cinayet planı
Temizlikçi kadın evde cinayet işledi, beş gün boyunca hiçbir şey olmamış gibi gelip zile bastı...Abone ol

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Akçay beldesinde, evinde çalıştığı 80 yaşındaki kadını planlayarak öldürdüğü belirlenen temizlikçi kadınla, ona yardım eden sevgilisi ve sevgilisinin kardeşi gözaltına alındı.

İddiaya göre, 27 Mart'ta Akçay'da temizlikçi olarak çalıştığı eve gelen Z.A, bakımını ve evinin temizliğini üstlendiği Feride Firuzan Yeğen ile bir süre sohbet etti.

Z.A, daha lowa seo sonra, sevgilisi M.A. ve M.A'nın kardeşi S.A'yı eve aldı. İz kalmasın diye ellerine ameliyat eldivenleri takan Z.A. ve sevgilisi M.A, S.A. kapıda gözcülük yaparken yaşlı kadının boğazını sıktı.

Feride Firuzan Yeğen'in öldüğünden emin olan M.A, kardeşi S.A ile birlikte cesedi oturma odasından yatak odasına taşıdı. Yaşlı kadının vücudundaki izleri yok etmek için alkolle temizleyerek, "vefat etmiş" süsü veren zanlılar, evdeki ziynet eşyalarıyla paraları alarak kaçtılar.

Cinayetin ardından 5 gün boyunca soğukkanlı bir şekilde hiçbir şey olmamış gibi çalıştığı evin kapısına gelip giden Z.A, şüphe çekmemek için kapının ziline basıp, komşulara "Firuzan teyze evde yok herhalde" dedi.

Üç çocuk annesi olduğu öğrenilen Feride Firuzan Yeğen'in çocukları annelerinden yaklaşık bir hafta haber alamayınca, İzmir'deki kızı G.A, Akçay'a geldi.

Kapıyı defalarca çalmasına rağmen içerden ses çıkmayınca, G.A. olayı polise bildirdi. Çilingir yardımıyla içeri giren polis ekipleri, Feride Firuzan Yeğen'in cesedini buldu. Yaşlı kadının cesedine, otopsi için gönderildiği Bursa Adli Tıp Kurumu'ndan cinayet raporu verildi.

Soruşturmayı şüpheliler üzerinde yoğunlaştıran Edremit Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Z.A, M.A. ve S.A'yı gözaltına aldı. Zanlılardan S.A'nın polise verdiği ifadesinde, vicdan azabı duyduğunu, olayı ağabeyi ve ağabeyinin kız arkadaşının planladığını, kendisinin sadece gözcülük yaptığını ve cesedin yatak odasına taşınmasına yardım ettiğini söylediği öğrenildi.Kategori : GÜNCEL