Mezarlığın şoke eden hali

Mezarlığın şoke eden hali
Sel sadece yaşayan vatandaşı etkilemedi. Hayatını kaybedenlerin de mezarları karıştı. Yakınının mezarına giden vatandaş, yerinde bulamadı.Abone ol

İstanbul'da yaşanan sel felaketi nedeniyle Habibler Cebeci Mezarlığı'nda bulunan mezarlar toprak kayması sonucu birbirine karıştı.

İstanbul'da etkili olan yoğun yağış sonucu Habibler'deki Cebeci Mezarlığı'nda gerçekleşen toprak kaymas ersağ 2023 ı nedeniyle yaklaşık 100 mezar tahrip oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerince toprak kaymasının yaşandığı Cebeci Mezarlığı 2. ve 5. kısımlarda dağılan mezarlardan çıkan kemikler toplanmaya başlandı. Ceset torbalarına konan kemikler, mezarlığın üst kısımlarındaki boş alana görevliler tarafından topluca defnedildi.

KEMİKLER DE BİRBİRİNE KARIŞMIŞ

Dağılan mezarlardaki kemiklerin birbirine karıştığı belirlendi. Toplanan kemikler mezarlara konuldu. Ancak kime ait olduğu bilinmeden gömülme işlemi yapıldı. Yaklaşık 100 mezar ise tanınmaz hale geldi.  Mezarlığın 2. ve 5. kısımlarındaki kabirler başka bir yere taşınacak.

'ANNEMİN MEZARINI GERİ İSTİYORUM'

Toprak kayması olan bölgede annesi Hatice Yılmaz'ın mezarının olduğunu söyleyen Nuran Işıltı ise yaklaşık 2 saattir aramasına rağmen annesinin mezarını bulamadığını bildirdi.

Geçen yıl da mezarlıkta benzer olayların yaşandığını savunan Işıltı, “Ne ölümüz rahat, ne dirimiz rahat. Ne olacak şimdi? Annemin mezarı bile tespit edilemiyor. Annemin mezarını geri istiyorum” şeklinde konuştu.

İŞTE BİRBİRİNE KARIŞAN MEZARLARIN GÖRÜNTÜSÜ

[PAGE]

Kategori : GÜNCEL