TÜSİADdan birlik çağrısı

TÜSİADdan birlik çağrısı
Sel felaketi bir çok can kaybı ve maddi zarara neden oldu. Yaralar sarılmaya çalışılırken TÜSİAD'dan bir açıklama geldi.Abone ol

Türkiye Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), İstanbul'da yaşanan sel felaketinin ardından, sorunların çağdaş şehir plancılığı ve yerel yönetimler anlayışına uygun biçimde ele alınması gerektiğini bildirdi.

TÜSİAD'dan yapılan yazılı açıklamada, yaşanan couchsurfing reklam felaketin ardından olayın nedenlerinin, kamuoyu önünde ''yüzeysel ve popülist'' bir anlayışla tartışılması yerine, bu tür sorunların daha genel bir plan çerçevesinde, çağdaş şehir plancılığı ve yerel yönetimler anlayışına uygun bir biçimde ele alınması gerektiği ifade edildi.

"PLATFORM OLUŞTURULMALI"

Türkiye'nin zorunlu gereksinimlerinin de dikkate alınarak, doğal felaket riskleri konusunda merkezi otorite, yerel idare ve ilgili sivil toplum örgütlerinin katılımıyla, açık bir çalışma platformu oluşturulmasına ihtiyaç duyulduğunun belirtildiği açıklamada, şöyle denildi:

''Marmara Bölgesi'nde yaşanan sel felaketi neticesinde mevcut bilgiler ışığında 32 vatandaşımızın vefat etmesi, 9 vatandaşımızın da kaybolması son derece üzüntü vericidir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı diler, kayıpların bir an önce bulunması ve artık daha fazla insanımızın zarar görmemesini ümit ederiz. Sel felaketi, neden olduğu can kayıplarının yanı sıra, şüphesiz büyük maddi zarara ve ekonomik kayıplara da yol açmıştır. Felaketten zarar gören tüm iş camiasının, esnafın ve iş yerlerinin yaralarının bir an önce sarılmasını beklemekteyiz.''Kategori : GÜNCEL