Çılgın ufo restoranlar geliyor

  • Ana Sayfa
  • Çılgın ufo restoranlar geliyor
Çılgın ufo restoranlar geliyor
Bir düğmeye basarak kendinizi 35 metre yükseklikteki bir uzay kabininde yemek yerken bulabilirsiniz. Abone ol

İzmir'in Çeşme ilçesindeki evinin bahçe duvarlarını yıktırıp yerine 50 metre uzunluğunda deniz akvaryumu yaptırmasıyla dikkati çeken iş adamı Mehmet Ali Gökçeoğlu, şimdi de hidrolik sistemle yerden 35 metre yükselebilecek ''ufo restoranlar'' kurmayı hedefliyor.

Harita ve Kadastro Mühendisi Gökçeoğlu (47), deniz akvaryumu projesinden sonra hazırlıklarına başladığı ufo restoranların 6 ay içinde hizmete girmesini planladığını söyledi.

UZAY KABİNLİ RESTORANLAR

Projeye göre, radyo antenlerine ben indiana seo zer sütunlarla, hidrolik sistemle yerden 35 metre yükselecek 15'er kişilik uzay kabinleri şeklindeki restoranlar oluşturulacak.


Projenin sahibi Gökçekoğlu ilginç fikirlerini şöyle anlattı;

''Bu projeyi evimin bulunduğu Çeşme Fenerburnu'nda uygulayacağız. 15 kişinin yuvarlak bir masa etrafında oturduğunu düşünün. Düğmeye basıyorsunuz ve yerin altından hidrolik sistem sizi radyo anteni şeklindeki sütunların üstünde 35 metre yüksekliğe çıkarıyor."

KORKMAYANLAR İÇİN HARİKA

Bir taraf Sakız Adası, bir taraf Çeşme. O yüksekliğe çıktığınızda altınızdaki kara tamamen kayboluyor. Korkmayanlar, yemeklerini gökyüzünde yiyecekler. Kabinlerden biri yükselecek, biri inecek. İsteyen istediği yükseklikte kabini durdurabilecek. Görsel şov sunmayı hedefliyoruz.''

JETGİLLER ÇİZGİ FİLMİNDEN İLHAM ALMIŞ

Bu sisteminin ilhamını Jetgiller adlı çizgi filmden aldığını söyleyen Mehmet Ali Gökçeoğlu, teknoloji ile birlikte hidrolik sistemlerin de geliştiğini, Konya'daki bir fabrikada sistemi denediklerini anlattı.

Hidrolik sistem denemesini 80 ton ağırlıkla yaptıklarını söyleyen Gökçeoğlu, restoran kabinlerinin ağırlığının ise insanlarla birlikte sadece 4 ton olacağını, güvenli bir sistem geliştirdiklerini belirtti.

6 AY SONRA HAYATA GEÇECEK

Gökçeoğlu, Çeşme Fenerburnu'nda 25 uzay kabini yaptıracaklarını, sistemin patentini ve güvenirlik belgelerini almak için girişimlerinin bulunduğunu, 6 ay içinde sistemi hayata geçireceklerini söyledi.

Hafta sonlarında çipura, levrek, karagöz, kefal ve sarpa cinsi 3 bin balığın bulunduğu 50 metrelik deniz havuzunu görmek için 700 aracın evine geldiğini, kapısının önünde kuyruklar oluştuğunu dile getiren Gökçeoğlu, ''Uzay kabinleriyle burası daha da ilgi çekici hale gelecek. Fenerburnu'ndaki arazileri dev akvaryumlarla çevireceğiz. Havuzlara ahtapot ve ıstakoz koyacağız''dediKategori : GÜNCEL