1744 metre yükseklikte nikah

1744 metre yükseklikte nikah
Kırıkkale'de bir çiftin nikahı, 1744 metre yükseliğindeki Dinek Dağı'na düzenlenen tören eşliğinde kıyıldı. Abone ol

Kırıkkale'de bir çiftin nikahı, 1744 metre yükseliğindeki Dinek Dağı'na düzenlenen tırmanışın ardından, davul ve zurna eşliğinde kıyıldı.

Kale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi olan, ayrıca Kırıkkale'dek greek google seo i yerel bir gazetede muhabirlik yapan Muhammet Murat Özçam ile Betül Semiz'in nikahını, Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu kıydı.

Sandalye ve masanın yerine kayaların kullanıldığı nikahta genç çiftin şahitliğini ise Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Çetin ile Kale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Metin Atun yaptı.

Nikahın ardından genç çift ve nikaha katılan davetliler, davul zurna eşliğinde halay çekti.

Murat Özçam, nikahı Dinek Dağı zirvesinde gerçekleştirmeyi kendisinin istediğini belirterek, “Daha önce de eşim ve ben kulübümüzün tırmanışlarına katıldık. Bu günün unutamayacağımız bir gün olmasını istedik” diye konuştu.

Vali Hakan Yusuf Güner ise yaptığı açıklamada, Dinek Dağı'na ikinci kez tırmandığını dile getirerek, tüm gençleri dağcılık sporunu yapmaya davet etti.

Güner, genç çifte hayırlı olsun dileğinde bulunarak, “İnşallah doğa gibi temiz hayırlı evlatlar yetiştirirler” dedi.Kategori : GÜNCEL