Terim alınan sonuçtan memnun

Terim alınan sonuçtan memnun
2010 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 5. Grup'ta Estonya'yı 4-2 yendiği maçın ardından Fatih Terim açıklamalarda bulundu. Abone ol

A Milli Futbol Takımımız'ın 2010 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 5. Grup'ta Estonya'yı 4-2 yendiği maçın ardından Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Maçtan sorna konuşan Terim, "Oyunun genelinde daha çok atak yapmak isteyen bizdik. Çünkü 3 puana bizim ihtiyacımız vardı. Beraberlik halinde daha çok oyuna yüklene google reklam n bir Estonya vardı. Bunun üzerine sahanın zemini de eklenince oyuncularımız istediğini yapamadılar. Sonuç olarak 3 puanı aldık. 3 puan önemliydi. İnşallah birkaç oyuncumuzu sakatlıklarla yitirmemiş oluruz." dedi.

Oyunu değerlendiren tecrübeli teknik adam şöyle devam etti: "Estonya bu kadar çok gol pozisyonu bulmamalı. Onun dışında özellikle hücumdaki ve pozisyon bulmadaki maharetimiz iyi. Arda çok iyi oynuyor. Bugün de en iyilerden bir tanesiydi. Bosna maçında önemli kozlarımızdan birisi olacak."

Bosna Hersek maçını mutlaka kazanmamız gerektiğini dile getiren Fatih Terim, "Şimdi çok açık bir tabela var. Bizim Bosna'ya kaybetmemiz halinde onlara 'yolunuz açık olsun' diyerek iyi dileklerimizi göstermemiz lazım. Kaybedersek her şey bitmiş demektir. Benim düşüncem bu. Şimdi baktığımız zaman kazandık fakat bu hiç bir şeyin garantisi değil. Biz zora düşünce iyi oynuyoruz.." şeklinde konuştu.

Ayrıca Terim, Kadir Has Stadı'nın zemininin kötü olduğunu söyleyerek açıklamasına şöyle devam etti: "Stad mükemmel. Tesisler mükemmel fakat zemin çok kötü. Estonya'da oynadığımız buzlu zemin buradan daha iyiydi. Saha zemini aslında bahane değil fakat bazı oyuncularımızın Bosna'da daha iyi oynayacağını düşünüyorum."

Bu arada tecrübeli teknik adam, kadroya yeni oyuncuların girebileceğini sözlerine ekledi.Kategori : SPOR