CHPli başkan belediyeyi kapattı

  • Ana Sayfa
  • CHPli başkan belediyeyi kapattı
CHPli başkan belediyeyi kapattı
Şimdi sıkı durun! Başkan, belediyenin kapısına kilit vurdu. CHP'li başkan yüzünden beldede işler durma noktasında!Abone ol

Muş'un Korkut ilçesi Karakale beldesinde CHP'li belediye başkanı, bütün kadrolu personelini işten çıkartarak belediyenin kapısına kilit vurdu.

İki gündür kapalı olan belediyeden dolayı belde vatandaşı da mağdur oldu. Vatandaşlardan kimileri yeşil kart işlemleri için, ki search engine optimization mileri tapu işlemleri için geldiği belediyenin kapısından geri dönüyor. Çıkartılan personel ise iki gündür belediyenin önüne gelip, akşama kadar bahçede oturarak bekliyor.

İşten çıkartılan personelin iddiasına göre, Karakale Belediye Başkanı Zeki Taygar, göreve geldiği günden beri belediyeyi keyfi uygulamalarla yönetiyor. Başkan, son olarak kadrolu personelin maaşlarını da kendi isteğine göre asgari ücrete indirince personelin tepkisini çekti. Çalışanların bu duruma tepki göstermesi üzerine ise Başkan taygar, bütün personeli kovduğunu açıklayarak belediyenin kapısına kilit vurdu.

Belediye önünde, işten çıkartıldığı iddia edilen 11 personel adına basın açıklamasında bunan Ahmet Aydın, halkın hizmette bulunması için Zeki Taygar'ın başkanlığa getirildiğini, ancak şimdi belediyenin kapısına kilit vurulduğunu ifade etti. Belediye başkanlarının siyasi davranamayacağına dikkat çeken Aydın, başkanın siyasi rozetiyle işçi ayrımı yaptığını savundu. Belediyenin kapısına kilit vurulmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Aydın, başkanın beldeyi huzursuzluğa boğduğunu ileri sürdü.
Konuyla ilgili görüşleri alınmak istenen Belediye Başkanı Zeki Taygar ise telefonlara çıkmadı.Kategori : POLİTİKA