Şenerden Kürt açılımına tepki

  • Ana Sayfa
  • Şenerden Kürt açılımına tepki
Şenerden Kürt açılımına tepki
Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, hükümetin açılımlarla kime hizmet ettiğini sordu.Abone ol

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, “Halkımız, ekonomi meseleleri ile demokratik açılım, Ermeni açılımı ve diğer konularda şunu sormalıdır: Hükümet kime çalışıyor?” dedi.

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, parti genel merkezinde düzenlenen “1. İl Başkanları Toplantısı” öncesinde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin sorunlar yumağı haline geldiğini, ekonomik sorunlar başta olmak üzere birçok sorunun çözüm beklediğini ifade hostel reklam ederek, hükümetin ve diğer siyasi partilerin, ülkenin sorunlarına çözüm üretmek yerine polemiklerle ayrışmayı derinleştirdiklerini savundu.

Hükümetin, Türkiye'nin değil, Batı ekonomilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak politikalar uyguladığını öne süren Şener, tarımsal alanda yüzyıllardır Anadolu topraklarında üretilen ürünlerin bile artık dışarıdan karşılanır hale geldiğini kaydetti.

Şener, tarımsal hasılatın maliyetleri bile karşılayamadığını, çalışanların ücretlerinde yapılan artışların elektriğe yapılan zammın geresinde kaldığını belirtti.

Öte yandan, diğer siyasi konularla ilgili de bir kaos ortamının oluştuğunu ileri süren Şener, “Bu sürecin (Demokratik açılım) endişeleri artırmasına, hayal kırıklığı yaratmasına gönlümüz razı değildir. Herkes hırsını bir yana bırakmalıdır” diye konuştu.

Şener, açılımla ilgili, “halka kulak verilmesi, demokrat olunmadan demokratik açılım yapılamayacağı, Türkiye'nin gündemini kendisinin belirlemesi gerektiği, konunun kurumlarla uyum içinde ve bir devlet politikası olarak ele alınması gerektiği” şeklinde hükümete tavsiyelerde bulunduklarını fakat hükümetin bu önerileri dikkate almadığını kaydetti.

Ermeni açılımı konusunda hazırlanan metinde ise Karabağ sorununa ve 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarından vazgeçildiğine dair bir ifadenin yer almadığını dile getiren Şener, açılımın sadece Türkiye'nin Ermenistan sınırını açmasını öngördüğünü savundu.

Şener, “Bu, Ermenistan lehine tek taraflı bir açılım değil mi? Hükümet kim için çalışıyor? Halkımız, ekonomi meselelerinde, demokratik açılım, Ermeni açılımı ve diğer konularda şunu sormalıdır: Hükümet kime çalışıyor?” dedi.Kategori : POLİTİKA