Bakan Davutoğlu Rehnle görüştü

  • Ana Sayfa
  • Bakan Davutoğlu Rehnle görüştü
Bakan Davutoğlu Rehnle görüştü
Davutoğlu, Stockholm'de AB Komisyonunun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn ile bir araya geldi. Abone ol

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Stockholm'de AB Komisyonunun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Stockholm'de AB Komisyonunun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn ile bir ar seo hack aya geldi.

AB dönem başkanı İsveç'in başkanlığında yapılan AB Dışişleri Bakanları Gymnich toplantılarına katılmak üzere Stockholm'de bulunan Davutoğlu'nun, kaldığı otelde görüştüğü Rehn'e, daha önce bir araya geldiği Britanya, İtalya ve Belçika dışişleri bakanlarına olduğu gibi, Irak ve Suriye gezileri konusunda bilgi verdiği öğrenildi.

Davutoğlu'nun, ayrıca Olli Rehn ile Türkiye'nin Ermenistan ile yürüttüğü görüşmeler, demokratik açılım ve Kıbrıs konularını ele aldığı kaydedildi.

Bakan Davutoğlu'nun, görüşme sırasında, KKTC halkının kendilerine verilen sözlerin karşılığını bekleme hakkı bulunduğuna dikkat çektiği belirtildi.

İkili görüşmelerinin ardından AB dışişleri bakanları toplantılarının yapıldığı Modern Sanat Müzesine geçen Davutoğlu, burada birlik üyesi 27 ülke ile aday ülkelerin dışişleri bakanlarının çektirdiği aile fotoğrafında yer aldı.

Davutoğlu, Modern Sanat Müzesindeki toplantılara katıldıktan sonra, burada da bazı bakanlarla ikili görüşmelerde bulunacağı kaydedildi.Kategori : DÜNYA