Şener hükümeti topa tuttu

Şener hükümeti topa tuttu
Abdüllatif Şener eski arkadaşlarını yaylım ateşine tuttu. Ermenistan ve Kürt açılımı nedeniyle hükümete yüklendi.Abone ol

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, ''Halkımız, ekonomi meseleleri ile demokratik açılım, Ermeni açılımı ve diğer konularda şunu sormalıdır: Hükümet kime çalışıyor?'' dedi.

Şener, parti genel merkezinde düzenlenen ''1. İl Başkanları Toplantı massachusetts seo sı'' öncesinde açıklama yaptı.

Öte yandan, diğer siyasi konularla ilgili de bir kaos ortamının oluştuğunu ileri süren Şener, ''Bu sürecin (Demokratik açılım) endişeleri artırmasına, hayal kırıklığı yaratmasına gönlümüz razı değildir. Herkes hırsını bir yana bırakmalıdır'' diye konuştu.

Şener, açılımla ilgili, ''halka kulak verilmesi, demokrat olunmadan demokratik açılım yapılamayacağı, Türkiye'nin gündemini kendisinin belirlemesi gerektiği, konunun kurumlarla uyum içinde ve bir devlet politikası olarak ele alınması gerektiği'' şeklinde hükümete tavsiyelerde bulunduklarını fakat hükümetin bu önerileri dikkate almadığını kaydetti.

Ermeni açılımı konusunda hazırlanan metinde ise Karabağ sorununa ve 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarından vazgeçildiğine dair bir ifadenin yer almadığını dile getiren Şener, açılımın sadece Türkiye'nin Ermenistan sınırını açmasını öngördüğünü savundu.

Şener, ''Bu, Ermenistan lehine tek taraflı bir açılım değil mi? Hükümet kim için çalışıyor? Halkımız, ekonomi meselelerinde, demokratik açılım, Ermeni açılımı ve diğer konularda şunu sormalıdır: Hükümet kime çalışıyor?'' dedi.Kategori : POLİTİKA