Tam 40 yıldır kimliksiz yaşıyordu

  • Ana Sayfa
  • Tam 40 yıldır kimliksiz yaşıyordu
Tam 40 yıldır kimliksiz yaşıyordu
Anne babası onu nüfusa hiç kaydettirmedi. 40'ına geldi ama o hala kayıtdışıydı. Varlığı vardı ama devlet nezdin de o yoktu... Abone ol

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Çaltıbozkır köyünde, ailesi tarafından nüfusa kaydı yapılmadığı için 40 yıldır kimliksiz yaşayan Ahmet Pardı, köy muhtarının girişimleriyle nüfus cüzdanına sahip olacak.

Köy Muhtarı Mehmet Kar backlink azor, 40 yaşına rağmen kimliksiz yaşayan Ahmet Pardı'ya nüfus cüzdanı çıkartılması için babası Ali (79) ve annesi Ayşe Pardı'yı (76) da yanına alarak geldiği Silifke Nüfus Müdürlüğünde kayıt işlemlerini başlattı.

Anne ve babasının başvurusuyla Ahmet Pardı'ya nüfus cüzdanı çıkarılmasını isteyen muhtar Mehmet Karazor, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Pardı ailesinin 4 çocuğu var. Diğer 3 çocuğun kimlikleri çiftin yakınlarının girişimiyle çıkartılmış. Ancak, evin en küçüğü Ahmet Pardı'nın böyle bir şansı olmamış, kimliği bulunmadığı için okula bile gidememiş'' dedi.

Karazor, ''Bundan sonraki süreçte Ahmet'i Mersin'e götürüp sağlık raporu aldıktan sonra yaş tespiti yaptıracağız. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından yeniden Nüfus Müdürlüğüne gelerek belgeleri sunup kimliğin en kısa sürede çıkartılmasını sağlayacağız'' diye konuştu.

Silifke Nüfus Müdürülüğü yetkilileri ise Ahmet Pardı'nın anne ve babasının sağ olmasının işlemlerin kısa sürede tamamlanmasını sağlayacağını, gerekli raporlar geldikten sonra kimliği hazırlayıp kişiye teslim edeceklerini bildirdiler.Kategori : GÜNCEL