Anne tabutu görünce yere serildi

  • Ana Sayfa
  • Anne tabutu görünce yere serildi
Anne tabutu görünce yere serildi
Gözü gibi bakmıştı... Yaşı gelince eline kınalar yakıp, davulla zurnayla uğurlamıştı. Tabutu görünce yere yığıldı kaldı. Abone ol

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde el bombasının kazayla patlaması sonucu şehit olan askerlerden Piyade Er Mesut Bulut, memleketi Gaziantep'te gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehidin bayrağa sarılı tabutunu gören annesi, yığılıp kaldı...

Şehit er için Gaziantep'in Araban ilçesinde tören düzenlendi. Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen törene, şehit Mesut Bu colorado seo lut'un ailesi ve yakınları ile Gaziantep Vali Vekili İbrahim Yurdakul, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı, Halil Mazıcıoğlu, İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürsel Öztürk ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ACIYA YÜREĞİ DAYANAMADI

Şehidin cenazesi tören alanına getirildiği sırada, annesi Mevlide Bulut ve yakınları tabuta sarılmak istedi. Yaşadığı acıya dayanamayan anne Mevlide Bulut bayıldı. Mevlide Bulut'a tören alanındaki ambulansta müdahale edildi. Bu sırada şehit erin yakınları Kürtçe ağıtlar yaktığı dikkati çekti.

BEN NASIL AĞLAMAYAYIM

Askerler tarafından teselli edilmeye çalışılan şehidin babası Sinan Bulut, ''Ben nasıl ağlamayayım, oğlum şehit olmuş. Ben niye ağlamayayım, oğlum şehit olmuş'' diyerek oğlunun ardından göz yaşı döktü. Oğlunun şehit olduğu haberini inşaatta çalışırken alan baba Sinan Bulut, sık sık oğlunun tabutunun önüne konulan fotoğrafını öptü.

Törenin ardından şehit Bulut'un cenazesi baba ocağının bulunduğu Körhacıobası köyüne götürüldü ve köy mezarlığında toprağa verildi.

Mesut Bulut'un şehit olması nedeniyle Araban'da iş yerleri ve evler Türk bayraklarıyla donatıldı. Dün, Elazığ'ın Karakoçan ilçesi Koçyiğitler köyü Düztepe mevkisinde yürütülen iç güvenlik operasyonu sırasında mevzide el bombasının kazayla patlaması sonucu 4 asker şehit olmuştu.

ŞEHİT CENAZESİNDEN YÜREK YAKAN
FOTOĞRAFLAR İKİNCİ SAYFADA...

[PAGE]


[PAGE]

Kategori : GÜNCEL