Bırakın 3Gyi kaçakçı 4Gyi getirdi

  • Ana Sayfa
  • Bırakın 3Gyi kaçakçı 4Gyi getirdi
Bırakın 3Gyi kaçakçı 4Gyi getirdi
Kaçakçılar teknolojide çok önde gidiyorlar. Polis operasyon yaptı... 3G ceplerin yanı sıra çok sayıda 4G teknolojisi cep ele geçti. Abone ol

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği iki ayrı operasyonda, aralarında 3G ve 4G uyumluların da yer aldığı toplam 425 kaçak cep telefonu ile çok sayıda telefon aparatı elde edildi.

Bir istihbaratı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suç indiana seo lar Büro Amirliği ekipleri, Dubai, Çin, Hong Kong gibi ülkelerden yurda kaçak yollarla getirilen cep telefonlarının piyasaya sürülmeye çalışıldığını tespit etti.

Demetevler'de belirlenen bir cep telefonu bayisine operasyon düzenleyen polis, 124 adet çeşitli marka ve modelde cep telefonu ele geçirdi. Olayla ilgili Tuğrul B. gözaltına alındı.

Esenboğa Havalimanı'nda gerçekleştirilen diğer operasyonda ise, yurt dışından gelen Kerim Ç. ve Hakan Ö. gözaltına alındı. Bu kişilerin çantalarında yapılan aramalarda 301 adet çeşitli marka ve modelde cep telefonu, 250 telefon kulaklığı, 280 batarya ile 250 şarj cihazı elde edildi.

Söz konusu kişiler gözaltına alınarak haklarında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet etmekten adli işlem yapıldı.

KAÇAKÇILAR TEKNOLOJİDE ÖNDE

Cep telefonlarının elektronik kimlik bilgisinin (IMEI) ''klonlama'' yöntemi ile sisteme kaydedildiğini belirten emniyet yetkilileri, söz konusu yöntem ile sisteme dahil edilen telefonların Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından ancak klonlandığı telefonla eş zamanlı görüşmeler yapılması durumunda tespit edildiğini bildirdiler.

Yetkililer, ele geçirilen cep telefonlarından büyük bölümünün Türkiye'de yeni başlatılan 3G ile bazılarının ise ''4G teknolojisine'' uyumlu olduğunu kaydettiler.Kategori : GÜNCEL